Aktualności

12kwi2023

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola im. Przyjaciół Kubusia Puchatka

w Gaszowicach  na rok 2023/2024.

 1. Dudek Emilia
 2. Fert Michael
 3. Wiaterek Jan
 4. Dudek Hanna
 5. Jezusek Hanna
 6. Wieczorek Laura
 7. Wojciechowska Hanna
 8. Akseńczyk Hanna
 9. Basztoń Leon
 10. Bednarek Maciej
 11. Czaicka Julia
 12. Dudek Zuzanna
 13. Fert Fabian
 14. Knesz Martyna
 15. Kolano Igor
 16. Kucharczyk Hubert
 17. Leśnik Mikołaj
 18. Newe Ignacy
 19. Seneczyn Klara
 20. Słomczyńska Hanna
 21. Stawinoga Mikołaj
 22. Szamatowicz Stanisław
 23. Szymura Zofia
 24. Zegartowski Borys

 

Lista dzieci nieprzyjętych do Przedszkola im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gaszowicach

na rok szkolny 2023/2024.

 1. Kuś Klaudiusz
 2. Mrozek Franciszek
 3. Sobik Franciszek
 4. Przeciszewska Aneta
 5. Buchalik Amelia
 6. Pieniążek Stanisław
24lut2023

„Jestem samodzielny w kuchni” – grupa Króliczki w tym tygodniu miała okazję zwiedzić przedszkolną kuchnie, tym samym zapoznać się z pracą Pań kucharek oraz samodzielnie stworzyć pyszne i zdrowe kanapki.

16lut2023

Powiedział Bartek, że jest Tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła, pysznych pączków nasmażyła 🍩🍩😆…podobnie jak Kangurki i Puchatki 😋

24lis2022
Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane. Wycieczka do Żor grupy Puchatki i Kangurki.
Dzieci podczas lekcji dowiedziały się, jak powstawały pierwsze filmy animowane, odkryły , na czym polega praca animatora i jak można nim zostać, jak ożywić postać z bajki, zdobyły wiedzę jak powstają ich ulubione filmy. animowane.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, siedzi, stoi i w budynku
21lis2022
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje grupom Puchatków i Kangurków za włączenie się do akcji z okazji Dnia Życzliwości.
18lis2022
Dzisiaj odwiedziła nas Pani Pielęgniarka – mama Alicji z grupy Kangurków, która zechciała przybliżyć dzieciom swój zawód. Pani Kasia opowiedziała na czym polega jej praca. Przyprowadziła ze sobą dzielnego pacjenta Misia Franka demonstrując dzieciom jak wygląda pobieranie krwi i zakładanie wenflonu. Jak się okazało „nie taki diabeł straszny”. Miś poczuł tylko lekkie ukłucie niczym ugryzienie komara. Pani Kasia pokazała również w jaki sposób wykonać opatrunek, zmierzyć temperaturę, poziom cukru, puls i ciśnienie oraz jak wykonać zastrzyk. Na koniec każdy Kangurek i Puchatek otrzymał niespodziankę. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za przygotowanie ciekawych zajęć i zaangażowanie.
17lis2022

Wiek przedszkolny to doskonały okres, aby wzbudzać u dzieci zainteresowania czytelnicze. W ramach realizacji projektu Książka (dla) przedszkolaka Kangurki i Puchatki odwiedziły bibliotekę. Dzieci miały możliwość poznania tego ciekawego miejsca. Pani bibliotekarka opowiedziała o bibliotece oraz bogatych zbiorach na półkach. Z zainteresowaniem przedszkolaki słuchały opowiadań czytanych przez panią Ewę. Dzieci dowiedziały się również o zasadach wypożyczania książek. Na gości w bibliotece czekała jeszcze jedna niespodzianka. To Pani Zima która przywitała wszystkich przyszłych czytelników, opowiedziała o zimowej porze roku, zbliżających się świętach i zachęciła dzieci do wspolnego rozwiązywania zagadek. Na zakończenie wszyscy otrzymali prezenty – zakładkę oraz książeczkę pt. Bajki odziedziczone.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie stoją, książka i w budynku